TESAŞ Cephe Yapı Sistemleri, 2006 yılından günümüze alüminyum giydirme cephe sistemleri ve alüminyum kapı pencere sistemleri ile ilgili mimari çözümleri projelendirip üretmekte ve montajını yapmaktadır.

Yurt içinde ve yurt dışında edindiği tecrübe ve uzmanlıkla çok sayıda büyük çaplı ve önemli proje gerçekleştirerek sektörün öncülerinden biri konumuna gelmiştir. Estetik, ekonomi ve işlevselliği bir arada
değerlendirerek yenilikçi, kaliteli, kullanışlı, uzun ömürlü ve müşteri ihtiyaçlarına en uygun yapı çözümlerini sunar.Üretimini Sakarya Adapazarı fabrikasında gerçekleştirmekte olup işinde uzman teknik ve idari kadrosu, deneyimli imalat, lojistik ve montaj kadrosuyla dinamik, üretken ve genç bir ekibe sahiptir. Hiçbir zaman hedeflerini Türkiye ile sınırlı tutmayan TESAŞ, dünya pazarında aranan cephe firmalarından biri olma hedefiyle hareket etmektedir. Türkmenistan, Ukrayna, Romanya, Gürcistan ve Kazakistan başta olmak üzere çok sayıda ülkede projeler gerçekleştirmiştir. Tasarım ve imalat konusunda kaliteyi Avrupa standartlarında gerçekleştirmek, tüm personelin bilgi ve deneyim anlayışını maksimum seviyede tutmak ve tüm müşterilerine sunduğu çözümlerle rakiplerden güçlü kılacak desteği sağlamak misyonuyla hareket etmeye devam edecektir.

Prensiplerimiz
TESAŞ, kurulduğu günden bu yana prensiplerinden ödün vermeden hareket etmektedir. Süreklilik: Geçmiş, geleceğin aynasıdır! Gerçek başarı; Kaliteyi, müşteri memnuniyetini, iş disiplinini ve performansı daim kılmaktır.

Çözüm odaklılık: Pozitif olmakla başlar her şey, yapılabilir ile devam eder! Müşterilerin anlık değişikliklerine hızlıca adapte olur ve en uygun çözümleri sunar.

Hız: Vakit nakittir! Hızlı hareket edebilme ve müşteri ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilme olmazsa olmazdır.

Güvenilirlik: Sözümüzün arkasındayız! TESAŞ, gerçekleştirdiği projelerin tüm sorumluluğunu sonuna kadar üstlenir.

Açıklık: Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol! Uzun süreli iletişimin temelinde açıklık vardır.

Proje bittiğinde müşterilerin “TESAŞ sorumluluğunu aldığı projeyi her zaman en doğru şekilde

gerçekleştirir, tam zamanında teslim eder ve sonrasında da ihtiyaç duyduğumuz her konuda yardıma hazırdır.” diyebilmesi için elinden gelenin en iyisini yapar.

Tekliften Montaja Süreç Yönetimi
TESAŞ, müşteri beklentilerini en doğru şekilde analiz ederek ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak en uygun çözümleri sunar. Tekliften montaja kadar her aşamayı akıllıca yöneterek taahhüt edilen zamanda ve şekilde projeyi teslim eder. Yüksek kalite odaklı çalışmayı yılların tecrübesi, uzmanlığı ve bilgi birikimiyle prensip haline getirmiştir. Zamanında teklif, doğru çözüm ve
projelendirme, montaj metoduna uygun malzeme ve paketleme, şeffaf ve kuralına uygun montaj, TESAŞ’ın kesinlikle ödün vermeyeceği konulardır. TESAŞ, tüm projelerinde bu ilkeleri eksiksiz yerine getirerek proje sonunda müşterilerin mutluluğunu sağlamanın en büyük değer olduğuna inanır.
TEKLİF: Doğru iş, doğru teklifle başlar… Mimari konsept projeleri üzerinden istenilen şartname ve normlara göre proje analizleri yapıldıktan sonra metrajlar çıkartılır. Projeye ait teklif dosyası, doğru ve hızlı bir şekilde hazırlanıp sunulur. Sorumluluklar net ve açıktır. Teklif sonrası bu tip sorumluluklardan kaynaklı ek bir fiyat talep edilmez.

PROJE: Hem şık ve estetik hem dayanıklı ve fonksiyonel tasarımlar… Müşteri ihtiyaçlarına çözüm bulma ya da yeni bir fırsatı değerlendirmeye yönelik özgün bir plan başlatılıp yürütülür, kontroller yapılıp en hızlı şekilde sonuca bağlanır. Tüm aşamalarda şantiye koordinasyonu en iyi şekilde kurularak tüm olası riskler yönetilir.

İMALAT: Tasarımın gerçekle buluştuğu yer… Üretim aşamalarının tamamı projelendirmeye paralel olarak imalat resimlerine göre şekillendirilir. İmalat-proje dosyaları ile üretime alınan her parça kodlanarak imal edilir.

LOJİSTİK: Zamanında teslimat… Lojistik, tedarikçiden son kullanıcıya uzanan bir akış içinde, yurt içine, yurt dışına veya her ikisine odaklı olabilir. Satın alma, taşıma, depolama, envanter girişi, doğru bilgi akışı, bu aktivitelerin organizasyonu ve planlaması en doğru şekilde gerçekleştirilir. Depolama ve taşıma ağı boyunca malzeme akışının sürekliliği sağlanarak en uygun şekilde sonuca ulaştırılır.

MONTAJ: Projeniz hazır… Özverili ve esnek montaj yönetimiyle zor ve karmaşık cephelerin dahi hızlı ve emniyetli olarak monte edilmesi sağlanır. Proje aşamasındayken profiller üzerine yapılan kodlamalar sayesinde, şantiye ortamında hızlı ve rahat montaj gerçekleştirilir.

RAPORLAMA: Şeffaf iletişim… İşin tüm süreçleri ERP sistemi ile haftalık olarak müşterilere raporlanır. Her aşama açık ve şeffaftır.