Görsellik bakımından mimariye oldukça katkı sağlayan klasik kapaklı alüminyum giydirme cephe sistemleri ekonomik özellikleri sebebi ile de oldukça tercih edilen sistemler arasında bulunuyor. Camın yanı sıra bu sistemde alüminyum ve çelik malzemenin de bir arada kullanılmaktadır. 

Kapaklı Alüminyum Giydirme Neden Tercih Edilir?

Çağdaş mimari yapılar için vazgeçilmez bir uygulama olan bu sistemde düşey ve yatay kanallar bulunuyor. Fazlasıyla yaygın bir kullanım alanına sahip olmak ile birlikte özellikle cephe giydirme uygulamalarının başlandığı yıllardan bu yana uygulanan en eski sistemlerden biri olarak bilinir. Uygulamanın hala tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biri de oldukça dayanıklı ve kullanışlı olmasıdır. Bu özellikleri sayesinde farklı ve zorlayıcı hava şartlarında dahi kapaklı alüminyum giydirme sisteminde herhangi bir ciddi problem ile karşılaşmak mümkün değildir. 
Uygulama ile pek çok avantaj sağlanabilirken bunlardan biri açılır kanat imkanıdır. Açılır kanat ile daha modern ve şık bir görüntü elde edilirken daha kullanışlı bir imkanda sağlanmış olur. Bu tür cephe giydirme sisteminde dış cepheden alüminyum görünmektedir. Bu da görselliği güçlendirmektedir. 
Kanat uygulaması yapılırken tek eksenin yanı sıra çift eksen de yapılabilir. Ayrıca vavistas pencere uygulaması da yapılabilir. Bu da özellikle kanatların yatay olduğu gibi dikey olarak da açılır kapanır özelliğe sahip olmasını sağlayacaktır.
Cephe malzemesinde ısı yalıtım özelliğine sahip olan bir alüminyum kullanıldığı için dış cephenin sıcak ya da soğuk hava koşullarına karşı uyumlu olması sağlanmıştır. Sıcak ve soğuk duyarlılığı daha dayanıklı bir yapı elde edilmesini sağlamış oluyor.

Isı Yalıtımı Özelliği Bulunuyor Mu?

Cephe sisteminde kullanılan kanal sayesinde su tahliyesi de rahatlıkla sağlanabiliyor. Çelik profiller sayesinde de güçlendirildiği için daha uzun ömürlü bir kullanıma sahip oluyor. Dış cephede kullanılan kapaklar montaj öncesinde mutlaka statik hesaplamalar ile tasarlanmalıdır. Bu hesapların içerisine rüzgarın şiddetinin yanı camın yükü yani ağırlığı da dahil edilir. 
Klasik kapaklı alüminyum giydirme cephe sistemleri standart açıya sahip olan ortamlar için uygulanabileceği gibi özel açılı alanlar için de uygulanabilir özelliktedir. Isı ve ses yalıtımlı özelliği ile de bilinen uygulama bu özellikleri yalıtım filtresi sayesinde kazanmaktadır. Tüm bu avantajları içerisinde barındıran bir uygulama için alanında uzman olan bir kadro ile çalışmanız başarılı sonuçları beraberinde getirir. Uzun yıllar cephe giydirme sektöründe hizmet veren ekibimiz başarılı her işinde başarılı sonuçlara imza atıyor. İşin matematiğinden uygulamasına kadar her aşamasında kaliteden ödün vermeyen firmamız bütçesini düşünenlerin yanında olmaya devam ediyor.
Paylaş ve Yorum Yap