Dünya genelinde olduğu gibi son yıllarda ülkemizde de kullanılan alüminyum doğrama sistemleri doğa dostu özellikleri sebebi ile de tercih edilmektedir. Alüminyum profillerin kesilerek belli bir şekil verilmesi sonucunda pencerelerde ya da kapılarda sıklıkla kullanılıyor. 

Alüminyum Doğrama Kullanışlı Mıdır?

Dünya kaynaklarının kıt olması zaman içerisinde insanları doğrama sistemleri konusunda da farklı arayışlar içerisine soktu. Alüminyum doğrama özellikle dayanıklı olması sebebi ile tercih edilmenin yanı sıra uzun ömürlü olması da talebi arttıran sebepler arasında bulunuyor. Bakımı kolay olan doğramalar kullanışlılığı ile de ön plana çıkıyor. Ayrıca ısı yalıtımına sahip olmasının dışında ortamda terleme ya da buhar gibi problemlerin doğmasına da izin vermez. Yüksek yerlerde basıncın artması ısı kayıplarının da daha fazla artmasının en büyük sebepleri arasında olmasına rağmen alüminyum doğrama tercih edildiğinde bu kayıplar yükseklik ne olursa olsun en azami düzeye çekilir. Ayrıca estetik olarak da modern bir hava kazandıran alüminyum doğrama sistemleri özellikle çok katlı binalarda sıkça kullanılmaktadır. 
Ses yalıtımı bakımından da avantajlara sahip olan bu doğramalar dışarıdaki gürültünün içeri girmesini engelleyerek ortamdaki sesin de dışarı çıkmasının önüne geçmektedir. Üretiminde ve dizaynında gelişen teknolojiden yararlanılan alüminyum doğrama sistemleri farklı ebatlarda kesilebiliyor ayrıca ebat gibi renk alternatifleri de bulunuyor. Bu özellikleri ile farklı ortamlar için ideal bir doğrama sistemidir. Kolay uyum sağlayan uygulama pratik bir bakıma da sahiptir.

Alüminyum Doğrama Nerelerde Kullanılır?

Lake görünümlü alüminyum doğramaların yanı sıra metalik görünümlü tasarımlar da bulunuyor. Tüm bu özellikleri ile bu uygulama sadece dış cephelere estetik açıdan şıklık kazandırmak amacı ile değil aynı zamanda da bina girişlerinde hatta kış bahçelerinde dahi tercih edilebilir. Ayrıca ses yalıtımına sahip olduğu için özellikle yer konusunda sıkıntı olan ofislerde bağımsız bölmeler oluşturmak için de kullanılabilir. 
Doğa dostu olmanın yanı sıra sağlıklı özelliklere de sahip olması ev ya da ofis gibi ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Enerji tasarrufu özelliği ön planda olan alüminyum doğrama sistemlerine binaların mimari yapısına göre farklı özellikler kazandırılabilir. İçer açılır mekanizmaya sahip olan doğramaların yanı sıra dışa açılır doğramalar da tercih edilebilir.
Bu durum da devreye işinin bilen ve müşteriyi doğru yönlendiren bir uzman kadro girmektedir. Farklı yaşam alanlarında kullanılabilen alüminyum doğrama hizmeti veren firmamız bina yapısına uygun tasarımlar üreterek montajını da problemsiz bir biçimde gerçekleştiriyor. Uzun ömürlü ve sağlıklı doğramalar için sizler de bizimle iletişim kurabilirsiniz. 
Paylaş ve Yorum Yap