Zaman içerisinde estetik algısının değişmeye başlaması ile birlikte mimarinin de bu duruma ayak uydurması gerekiyor. Bu doğrultuda dış cephe sistemleri ön plana çıkıyor. Son yıllarda ise kaba bir görüntüye sahip olan duvar yapılarının yerini artık yavaş yavaş alüminyum panel cephe sistemleri almaya başladı. Firmamız da bu ihtiyacı karşılamak amacı ile deneyimli bir ekip ile çalışmaktadır.

Alüminyum Panel Cephenin Özellikleri

Alüminyum panel cephe özellikle estetik bir görüntüye sahip olmak açısından oldukça avantajlıdır. Ayrıca ileri teknolojik sistemler kullanılarak uygulanan sistem binanın dış cephesini yıpratıcı doğa olaylarına karşı da koruyacak kadar dayanıklı bir özelliktedir. 
Alüminyum panel sistem kullanılacak olan mekana göre çekirdek kalınlıkları da farklı üretilmektedir. Böylece pek çok farklı alana rahatlıkla uygulanabilmektedir. 
Uygulandığı ortama özgün bir hava kazandıran sistem hafif olmanın yanı sıra oldukça dayanıklı bir özelliğe de sahiptir. Bu neden ile dünyada sık sık tercih edilen dış cephe kaplama yöntemlerinden biridir. 
Isı ve ses yalıtımı konusunda da avantajlı özellikleri bulunan sistem paslanma gibi problemlere izin vermemektedir. Ayrıca bakımı ve temizliği de oldukça rahattır. Alüminyum panel cephe sistemleri farklı renk seçenekleri ile de farklı mekanlara kusursuz bir biçimde uyum göstermektedir. 
Sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı yapısı sayesinde her mevsim mükemmel bir konfor sağlamanın dışında hafif olması sebebi ile de uygulanana mekana oldukça az ağırlık yüklemektedir. 

Çevreye ve İnsana Karşı Duyarlı

İnsan sağlığı konusunda da hassasiyet gösteren uygulama depreme dayanıklıdır. Ayrıca ortamda olası bir yangın esnasında kesinlikle kıvılcım çıkarmaya izin vermez. Yangının büyümesine izin vermez. Yüzde yüz oranında geri dönüşüm özelliğine de sahip olması sebebi ile insana karşı olduğu gibi çevreye karşı da saygılı bir uygulamadır.
Kesinlikle zehirli gaz salınımı yapmayan sistem doğaya zarar verecek herhangi bir bileşene de sahip değildir. Fakat bu alanda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise binaya uygulanacak olan alüminyum panelin doğru seçilmesidir. Bu noktada ise devreye hizmeti sunan firmanın deneyimleri girmektedir.
Alüminyum panel sistemleri estetik açıdan modern bir hava kazandırırken ekonomik olması sebebi ile de bütçeye olumlu katkı sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra daha pek çok avantajı kullanıcısına sağlayan sistem montaj bakımından da uygulaması oldukça özelliğe sahiptir. Fakat işin uzmanları ile çalışmanızda yarar bulunuyor.
Dış cephe kaplama konusunda fazlasıyla tecrübe sahibi olan ekibimiz müşterileri ile de bu tecrübeyi büyük bir gurur ile paylaşıyor. 
Paylaş ve Yorum Yap